phone
phone mail messenger
close

Wyszukaj

search phone
facebook youtube behance
scrollDown
downarrow

zjedź niżej

author-face

Patryk Paziewski

kalendarz

8 listopada 2022

zegar

4 min na przeczytanie

blog

Na czym polega reklama Google?

Google Ads to jedna z najpotężniejszych platform reklamowych na świecie. Pozwala dotrzeć do grupy docelowej i dostarczyć reklamy na podstawie słów kluczowych, lokalizacji, demografii i wielu innych czynników. Ponieważ Google jest jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek w sieci (a w zasadzie w historii), będziesz mógł dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów za pomocą zaledwie kilku kliknięć. A jeśli to nie było wystarczająco dużo już-ten artykuł ma zamiar pokazać, jak łatwo jest zacząć z Google Ads!

Reklamy w wyszukiwarkach internetowych

Reklama w wyszukiwarce odnosi się do procesu wyświetlania reklam w wyszukiwarce w odpowiedzi na zapytania użytkowników. Reklamy, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania, nazywane są “reklamami AdWords” lub po prostu “Ads“.

Omówiliśmy już, jak działa AdWords, więc dowiedzmy się, jakie rodzaje reklam można umieścić za pomocą AdWords.

Google Shopping Ads

Reklamy Google Shopping to skuteczny sposób na dotarcie do klientów szukających w Google produktów i usług, które oferujesz. Format reklamy pokazuje informacje o produkcie, w tym jego nazwę, obraz, cenę i nazwę sklepu obok obrazu lub wideo produktu. Reklamy mogą również zawierać do 4 dodatkowych linii tekstu z nagłówkiem i opisem, które podkreślają zalety Twojego produktu.

Reklamy Google Shopping pojawiają się w górnej części wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google oraz w całej sieci witryn, w tym w Zdjęciach Google i YouTube.* Zostały zaprojektowane tak, aby dopasować Twój produkt lub usługę do właściwego klienta we właściwym czasie – co oznacza, że mają wysoki wynik trafności! Ponadto dzięki Optymalizatorowi Konwersji zapłacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie jedną z Twoich reklam (a następnie odwiedzi Twoją witrynę).

Reklamy w sieci reklamowej

Google Ads to system reklamowy, który umieszcza reklamy w wyszukiwarce Google, YouTube i sieci reklamowej Google. Reklamy są licytowane przez Google po reklamodawców licytować na słowa kluczowe, które chcą pojawić się przed potencjalnymi klientami. Reklamodawca z najwyższą ofertą zostanie umieszczony wyżej na stronach wyników.

Reklamy mogą być również kierowane na podstawie lokalizacji, języka, a nawet pory dnia za pośrednictwem tego systemu.

Reklamy wideo

Reklamy wideo to świetny sposób na promocję firmy. Mogą być używane do promowania produktów i usług, wydarzeń, a nawet kultury firmy. Wszystko zależy od tego, co chcesz, aby Twoje wideo przekazać. Najważniejszą rzeczą ze wszystkich jest to, że te filmy są wciągające!

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat reklamy Google w ogóle, sprawdź nasz wpis na blogu.

Kampanie aplikacji uniwersalnych

Kampania uniwersalnego zastosowania to rodzaj kampanii, która może obejmować wszystkie rodzaje reklam. Jest przydatna do testowania nowych produktów i rynków lub jeśli próbujesz dotrzeć do bardzo konkretnej grupy odbiorców, ponieważ pozwala zarządzać zróżnicowanymi działaniami marketingowymi w jednym miejscu.

Kampanie wielofunkcyjne są również znane jako “wszystkie urządzenia” lub “cross-device”. W przypadku tego typu reklam, treść będzie automatycznie optymalizowana dla każdego urządzenia – tak więc użytkownicy z telefonów komórkowych widzą inną treść niż ci, którzy przeglądają strony z komputerów stacjonarnych. Jest to szczególnie pomocne przy optymalizacji strategii reklamowej pomiędzy telefonami komórkowymi i tabletami (lub innymi urządzeniami).

Reklamy Google to skomplikowany system, który może drastycznie zwiększyć przychody Twojej firmy.

Google Ads to skomplikowany system, który może drastycznie zwiększyć przychody Twojej firmy. Niestety, niektórzy ludzie nie wiedzą, jak prawidłowo skonfigurować i prowadzić swoje kampanie.

Jeśli szukasz, aby uzyskać jak najwięcej z Google Ads i nie chcesz spędzić tygodnie robi badania, a następnie ten artykuł pomoże Ci zacząć od razu!

Podsumowanie

Google Ads to świetny sposób na dotarcie z ofertą do nowych klientów. Ważne jest, aby pamiętać, że może to zająć trochę czasu, zanim zaczniesz widzieć wyniki, więc nie zniechęcaj się, jeśli nie nastąpi to od razu. Im więcej reklam uruchomisz w Google, tym więcej danych o tym, jakie osoby na nie klikają – i ile wydają, gdy to robią! Oznacza to, że każda nowa kampania staje się łatwiejsze i tańsze niż ostatni był, więc trzymać się go aż zobaczysz wyniki (nawet jeśli te wyniki nie są natychmiastowe).

Kilka słów o autorze
Twarz
Patryk Paziewski
CEO

Właściciel i założyciel agencji interaktywnej prowadzący działalność na terenie miasta Bielsko-Biała. Programista, grafik i certyfikowany marketer internetowy. Z zamiłowania WebMaster z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zespołów programistycznych.

Ponad 100 firm
zaufało naszym kompetencjom

client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
#SPECODIT

Sprawdzony sposób na poprawę strony i marketingu firmy...

Czy Twoje działania marketingowe i strona internetowa przyciągają odpowiednią ilość potencjalnych klientów? Posiadasz już swoją wymarzoną stronę, która jest nowoczesna, szybka i dostosowana do urządzeń mobilnych?