Robimy teledyski!

Spec od IT > Grafiki > Robimy teledyski!
Spec od IT Bielsko-Biała

Opis projektu

  • Nazwa projektu:Teledysk góralski
  • Klient:kapela Juno Roz
  • Status:Gotowe
  • Kategoria:
  • Data:28.05.2021
  • Link:Pro Bono

Ostatni tydzień był dla nas dość pracowity! Odezwała się do nas kapela góralska Juno Roz z zapytaniem czy nie podjęlibyśmy się stworzenia teledysku (nagranie i produkcja wideo) do ich nowego utworu. Temat od początku bardzo nas zainteresował, bo przecież Bielsko-Biała i okolice to teren wręcz idealny do pięknych ujęć do teledysków góralskich. Podjeliśmy się realizacji, a jej efekty dostępne są chociaćby tutaj.

Na wstępie należy dodać, że ekipa Juno Roz to strasznie fajni ludzie. Wiedzą czego chcą, super przygotowani, pięknie śpiewają, pełni charyzmy – po prostu wymarzona współpraca. No i te stroje…. Stylizacje góralskie są bardzo fajne. Zawsze cieszy nas możliwość współpracy z młodymi ludzmi, którzy realizują się wyznając swoje wartości i tworząc tak piękną sztukę.

Ze względu na fakt, iż nie każdy jest tego świadom – oto na wstępie parę słów o naszej działalności związaniej z dronami. Cała realizacja teledysku oparta była na stworzeniu nagrań z drona, otrzymanie filmów naziemnych od fotografa (@klaudia.podgorska.fotografia) oraz opracowanie klipu wideo z posiadanych materiałów. Wszystkie ujęcia lotnicze przedstawione na filmie są naszej produkcji. W ramach działalności Duet z dronem realizujemy usługi z zakresu nalotów dronem. Okolica bardzo urokliwa, gdyż jest to polskie Podbeskidzie – góra Żar, Kiczera, Jezioro Międzybrodzkie tj. piękna okolica, góry, widoki i przede wszystkim dużo zieleni. Zapraszamy do zapoznania się z utworem i filmem który został przygotowany. Jak się pewnie domyślasz my utwór znamy już na pamięć, ale polecamy każdemu zapoznanie się z twórczością folklorową mieszkańców tego regionu – nas użekła.

Klip powstał w środowisku Adobe Premiere Pro. Potężne narzędzie pozwalające na obróbkę wideo i audio w celu tworzenia bardzo zaawansowanych produktów. W tym wypadku powstał 4 minutowy film w rozdzielczości 4K ultra HD. Całość postprodukcji zajęła około 8 godzin. Wlicza się w to analizę posiadanych danych, obróbkę wstępną, wpasowanie utworów w dostarczoną ścieżkę melodyjną oraz produkcję filmu. Krok ostatni opiewa realizację korekty graficznej, dopasowanie rozmiarów klatek, prędkości, montaż oraz odpowiednie wykorzystanie wszystkich posiadanych materiałów. Wynik prac został dostarczony do kapeli celem weryfikacji i zgłoszenia ewentualnych uwag.

Choć wiemy, że klip został opublikowany przez kapelę na portalu YouTube, dla zachęcenia zostawiamy jego kopię również tutaj:

(Miłego oglądania)

Chat
1
Potrzebujesz pomocy?
Cześć!
Potrzebujesz pomocy?