My bags with love

Spec od IT > Sklepy internetowe > My bags with love
Spec od IT Bielsko-Biała

Opis projektu

  • Nazwa projektu:My bags with love
  • Klient:F&M Consulting
  • Status:Ukończone
  • Kategoria:
  • Data:07 maja 2021

Hej!

Właśnie skończyliśmy pracę nad sklepem z torebkami. My bags with love to sklep oparty na WooCommerce oraz WordPress, który tworzyliśmy dla naszego klienta. Został on przygotowany w oparciu o standardowy schemat pracy z projektem. Oznacza to, iż prace programistyczne zostały poprzedzone wywiadem środowiskowym oraz spisaniem wymagań. Klient opowiedział nam co mu się podoba, wskazał sklepy internetowe, które przykuwają jego uwagę na codzień i opisał funkcjonalności sklepu jakie chciałby mieć. Kolejnym krokiem było przygotowanie projektu graficznego. Każda realizacja u nas w firmie poprzedzona jest projektem graficznym. Ustalamy z klientem jak wyglądać będzie docelowy produkt oraz opisujemy razem wszystkie niezbędne elementy. Od zaokrąglenia narożników elementów, po animacje i teksty – wszystkie elementy graficzne tworzonego sklepu zostały dokładnie opisane i zaprojektowane. W ramach zamówienia opracowaliśmy również logo i oprawę graficzną sklepu. Przystąpiliśmy do realizacji i tworzenia wersji użytecznej sklepu na naszej domenie. Nasz serwer pomieści nie jedną stronę, więc na etapie wdrożenia przygotowujemy projekt na naszej domenie (w tym wypadku była to mybagswithlove.specodit.pl). W tym właśnie miejscu omawiamy wszystkie poprawki oraz upewniamy się, iż klient jest w pełni zadowolony z otrzymanego sklepu internetowego. Proces ten pozwala nam przygotować pełną wersję zarówno bazy danych jak i strony do późniejszego sprawnego przeniesienia na domenę docelową. Ma to znaczenie, gdy klient już posiada działającą stronę i chce ją podmienić bez większych przerw w dostępności strony. W pełni to rozumiemy i dopasujemy się do wymagań i warunków klienta. W tym przypadku było troszkę inaczej, ale docelowo strona została już na naszym serwerze i pod naszą opieką kontynuuje swoją przygodę w internecie. 

Sklep internetowy wyposażony jest w wielojęzyczną wersję polsko/angielską z automatycznym wykrywaniem języka przeglądarki, posiada automatyczny przelicznik walut z synchronizacją w Narodowym Banku Polskim, integracje z kurierem, systemem faktur oraz systemami płatniczymi. Dodatkowo w sklepie można prowadzić marketing Facebook, Google oraz mailowy. Strony z produktami wyposażone są w wyszukiwanie, filtrowanie oraz kategoryzowanie. Każdy produkt został wyposażony w możliwość wstawienia marki oraz tagowania. Zaimplementowaliśmy również system zniżek oraz powiadomień mailowych. Administracja strony posiada pełne statystyki połączone z Google Analytics.

Po zakończeniu zlecenia klient otrzymał pełne szkolenie i wsparcie na pierwszych etapach pracy ze stroną. Zdajemy sobie sprawę, iż początki bywają trudne dlatego przesłaliśmy również komplet instrukcji pisemnych jak i gdzei edytować stronę i jej zawartość, jak dodawać produkty i prowadzić sklep internetowy na jego drodze do celu.

Całość prac zajęła 2 tygodnie.

Jeżeli masz jakieś pytania, bądź interesuje Cię założenie Twojego sklepu internetowego zapraszamy do kontaktu!

Chat
1
Potrzebujesz pomocy?
Cześć!
Potrzebujesz pomocy?