phone
phone mail messenger
close

Wyszukaj

search phone
facebook youtube behance
scrollDown
downarrow

zjedź niżej

author-face

Patryk Paziewski

kalendarz

19 marca 2023

zegar

6 min na przeczytanie

blog

Projektowanie stron WWW jako sposób na wyróżnienie na tle konkurencji

Projektowanie stron internetowych to coś więcej niż tylko sposób na umieszczenie swoich produktów i usług w sieci. Twoja strona internetowa to szansa dla Ciebie, aby wyróżnić się na tle konkurencji, stworzyć świadomość marki i prowadzić nowy biznes. Więc jak możesz to zrobić? Przedstawiamy poniżej trzy sprawdzone sposoby na to, aby nie tylko stworzyć stronę internetową, ale również wykorzystać projektowanie stron www, by stała się ona skutecznym narzędziem pozyskiwania klientów w sieci!

Projektowanie stron WWW – wyróżnij się w sieci przez te 3 sprawdzone metody

Projektowanie stron www to sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Jest to również świetny sposób na stworzenie witryny, która odzwierciedla osobowość Twojej marki, dzięki czemu jest bardziej pamiętliwa i angażująca dla odwiedzających.

  1. Użyj projektowania stron internetowych, aby stworzyć przyjazny dla SEO projekt strony internetowej. Chcesz, aby ludzie znaleźli Twoją witrynę podczas wyszukiwania online, więc upewnij się, że jest zoptymalizowany dla wyszukiwarek takich jak Google, Bing i Yahoo! Poprzez włączenie słów kluczowych do tekstu każdej strony, w tym meta opisy, które opisują każdą stronę dokładnie (ale krótko), przy użyciu odpowiednich linków na każdej stronie (nie tylko na dole), i mając dobre meta tytuły / opisy na każdej stronie, jak również znaczniki alt na każdym obrazie używanym w nich.
  2. Web design może sprawić, że Twoja strona będzie responsywna na wszystkich urządzeniach – zarówno komputerach jak i mobilnie! Obecnie w sieci ponad 85% ruchu odbywa się przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. Zadbaj o to, aby użytkownik był w stanie przanalizować treść strony bez względu na to z jakiego urządzenia przegląda stronę. Pierwszy kontakt użytkownika z marką odbywa się właśnie przez urządzenia mobilne.

1. Wykorzystaj projektowanie stron WWW, by stworzyć stronę, która odzwierciedla osobowość Twojej marki

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest określenie osobowości swojej marki. Jest to obraz, który chcesz przedstawić potencjalnym klientom i klientom, więc ważne jest, aby odzwierciedlał typ firmy, którą jesteś. Chcesz, aby ludzie, którzy odwiedzają Twoją stronę, czuli, że mają do czynienia z profesjonalną, godną zaufania firmą lub osobą.

Dobra strona internetowa to taka, która już na pierwszy rzut oka opowiada historię marki. Powstaje ona w wyniku analizy konkurencji, sposobu identyfikacji marki, jej wizji oraz tego co chciałaby komunikować światu. Cały ten proces nazywamy projektowanie stron www. Na podstawie tak zaplanowanego pomysłu na wizualizację marki należy dostosować kolorystykę, typografię i reprezentację wizualną portalu, aby oddawała ona charakter marki. Dla przykładu – jasne kolory dodają marce profesjonalizmu. Wykorzystanie białych przestrzeni, zapewienie dużej ilości wolnego miejsca i lekkiego zaokrąglenia narożników w połączeniu z profesjonalną treścią skupie użytkownika na odbiorze treści. Takie strony mają zdecydowanie większy współczynnik interakcji z treścią. Zastosowanie takiego mechanizmu pozwala marce profesjonalnej lub tej opartej o trudne usługi w sektorze B2B na dostarczenie treści i zwiększenie skupienia odbiorcy na jej przyswojeniu.

2. Zoptymalizuj stronę pod pozycjonowanie SEO w sieci.

Pozycjonowanie SEO to dobry sposób, aby Twoja strona została zauważona przez Google i inne wyszukiwarki, co oznacza, że jest niezbędne w marketingu internetowym. Posiadanie zoptymalizowanej strony internetowej pomoże w zwiększeniu ruchu, sprzedaży i usytuowaniu strony wyżej w wyszukiwarkach takich jak Google. Na wstępnym etapie posiadania strony internetowej bardzo ważne jest, aby pozyskiwać na niej ruch. Można to osiągnąć poprzez promocję w miediach społecznościowych, płatną reklamę, czy pozycjonowanie. Jednakże efekty działań SEO widoczne są w długofalowym aspekcie. Strona internetowa powinna być oparta o zoptymalizową strukturę dostosowaną do wymagań wyszukiwarek. Powinna być ona szybka, responsywna i wyposażona w mechanizmy przekazujące wyszukiwarkom podstawowe parametry wpływające na jej ranking w sieci. Wiele elementów można zaprojektować już na wstępnym etapie. Projektowanie stron WWW to nie tylko ułożenie elementów i ich pokolorowanie. To kompleksowy proces dążący do stworzenia projektu dostosowanego do wymogów marki, charakterystyki branży oraz zoptymalizowanego pod prowadzenie działań marketingowych i pozycjonujących. Dobre pozycjonowanie daje w długofalowym modelu możliwość optymalizacji wydatków marketingowych. Płatne działania takie jak Google Ads, czy promowanie w mediach społecznościowych jest kosztownym procesem, którego poprawą jest właśnie stałe tworzenie organicznej ekspozycji marki. Dzięki odrobinie działań w każdym miesiącu strona wspina się i jest coraz lepiej postrzegana w darmowych wynikach wyszukiwania pozwalając tym samym na zmniejszenie wydatków reklamowych.

3. Spraw, aby Twoja strona była responsywna na wszystkich urządzeniach

Masz świetną stronę internetową, ale jak sprawić, by wyglądała dobrze na wszystkich urządzeniach? Projektowanie stron WWW to również jej optymalizacja pod prezencję na urządzeniach mobilnych! Responsive web design wykorzystuje media queries do zmiany układu strony w zależności od urządzenia, na którym jest oglądana. W ten sposób możesz pokazać różne treści, w zależności od tego, czy ktoś używa komputera stacjonarnego czy telefonu komórkowego.

Używanie responsywnego web designu to w ostatnich latach jest już konieczność! Jednym z podstawowych elementów wpływających na postrzeganie strony przez odbiorców i algorytmy pozycjonujące jest właśnie łatwość w przekazie treści. Aby zapewnić wygodą percepcję należy upewnić się, że strona będzie dobrze wyglądała na urządzeniach mobilnych. Treści powinny się dostosowywać, przesuwać i skalować, aby zmieścić się w ekranie telefonu. Programista powinien zapewnić wyłączenie animacji, poprawę odstępów i unikanie kolumnowego projektowania treści. Dzięki temu istnieje możliwość takiej konfiguracji widoku, aby możliwie mocno wykorzystać dostępną szerokość ekranu.

Wykorzystaj projektowanie stron WWW, by zaistnieć w sieci!

Projektowanie stron www to potężne narzędzie, które pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Można go wykorzystać do stworzenia strony, która odzwierciedla osobowość Twojej marki, uczynić ją przyjazną dla SEO i responsywną na wszystkich urządzeniach. Podejmując te trzy kroki, będziesz w stanie dotrzeć do większej liczby klientów i poprawić wynik finansowy swojej firmy! Jednak wiele małych firm wciąż boi się korzystać z sieci, ponieważ nie wiedzą jak zaprojektować stronę internetową lub jakich narzędzi użyć. Pierwszym krokiem jest stworzenie strony internetowej, która odzwierciedla osobowość Twojej marki i ułatwia odwiedzającym nawigację. Drugim krokiem jest upewnienie się, że witryna jest przyjazna dla SEO, więc pokazuje się w wynikach wyszukiwania. Ostatnim krokiem jest sprawienie, aby Twoja strona była responsywna na wszystkich urządzeniach, dzięki czemu ludzie będą mogli cieszyć się nią bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystają! W tym wszystkim pomóc może Spec od IT!

Jeśli potrzebujesz pomocy w budowie lub utrzymaniu swojej strony internetowej, skontaktuj się z nami już dziś!

Do usłyszenia!

Kilka słów o autorze
Twarz
Patryk Paziewski
CEO

Właściciel i założyciel agencji interaktywnej prowadzący działalność na terenie miasta Bielsko-Biała. Programista, grafik i certyfikowany marketer internetowy. Z zamiłowania WebMaster z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zespołów programistycznych.

Ponad 100 firm
zaufało naszym kompetencjom

client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
#SPECODIT

Sprawdzony sposób na poprawę strony i marketingu firmy...

Czy Twoje działania marketingowe i strona internetowa przyciągają odpowiednią ilość potencjalnych klientów? Posiadasz już swoją wymarzoną stronę, która jest nowoczesna, szybka i dostosowana do urządzeń mobilnych?