phone
phone mail messenger
close

Wyszukaj

search phone
facebook youtube behance
scrollDown
downarrow

zjedź niżej

author-face

Patryk Paziewski

kalendarz

19 października 2022

zegar

4 min na przeczytanie

blog

Zaprojektuj kreatywną stronę internetową

Aby strona internetowa była skuteczna, musi być zaprojektowana w sposób, który ma sens dla użytkownika. Można to zrobić stosując się do kilku podstawowych zasad dobrego projektowania. Przeczytaj nasz artykuł i zacznij projektować kreatywne strony internetowe.

Wybierz temat

Teraz, gdy rozważyłeś ogólne tematy swojej strony, nadszedł czas, aby wybrać jeden. Dobry temat powinien być interesujący dla Ciebie i istotny dla Twojej firmy. Powinien być również istotny dla Twojej grupy docelowej, co oznacza, że istnieje duża szansa, że będą mieli zainteresowanie tematem, jak również.

Na przykład, jeśli tworzysz stronę dla studia jogi i chcesz, aby odwiedzający dowiedzieli się więcej o ich harmonogramie zajęć, to “Harmonogram zajęć jogi” będzie miał sens jako tytuł strony, ponieważ opisuje to, co ludzie znajdą na tej stronie (lista nadchodzących zajęć). Z drugiej strony, jeśli to samo studio jogi stworzyło już cały blog poświęcony nowym sposobom, w jaki ludzie mogą ćwiczyć jogę w domu (np. z użyciem rekwizytów), to może nie chcieliby używać “Yoodledo” jako tytułu strony, ponieważ to już brzmi jak coś zupełnie innego!

Unikaj ogólnikowości

Jeśli kiedykolwiek używałeś szablonu aby zbudować kreatywną stronę internetową, mogłeś zauważyć, że może być trudno powiedzieć, co jest oryginalne, a co nie. Powodem tego jest fakt, że szablony są oparte na elementach innych stron, co oznacza, że często wyglądają bardzo podobnie. Jeśli jednak chcesz, aby Twoja strona wyróżniała się z tłumu i robiła wrażenie, unikaj kopiowania nadużywanych elementów, takich jak zdjęcia stockowe czy czcionki. Zamiast tego, używaj tych elementów oszczędnie lub w unikalny sposób, aby zaprojektować kreatywną stronę internetową.

Użyj ilustracji, aby stworzyć niestandardowe wizualizacje

Jest to świetny sposób na zilustrowanie koncepcji, opowiedzenie historii lub rozbicie tekstu. Ilustracje mogą pomóc Ci stworzyć niezapomniane doświadczenie dla Twoich użytkowników i pomóc im lepiej zrozumieć informacje poprzez dostarczenie wizualnych wskazówek, jak należy je interpretować.

Ważne jest, aby ilustracje, których używasz, były związane z przesłaniem (lub emocjami), które chcesz, aby odbiorcy wynieśli z treści. Na przykład, jeśli piszesz artykuł o tym, jak zrobić kawę w domu, znalezienie zdjęć różnych kubków do kawy na Pinterest lub w innym miejscu w sieci może nie być zbyt pomocne, ponieważ nie ma nic, co łączyłoby te obrazy bezpośrednio z tym, co próbujesz przekazać w swoim artykule. Zamiast tego pomyśl o wykorzystaniu ilustracji związanych konkretnie z parzeniem kawy w domu – takich jak łyżeczki do odmierzania czy różne rodzaje filtrów – tak, aby Twoi odbiorcy skojarzyli te obrazy z własnymi doświadczeniami związanymi z parzeniem kawy w domu!

Bądź spójny i przejrzysty w swoim projekcie

Projekt Twojej strony musi być spójny i przejrzysty. Chcesz, aby ludzie łatwo znajdowali to, czego szukają, i chcesz, aby mogli szybko i łatwo poruszać się po stronie.

Upewnij się, że jasno komunikujesz, co oferujesz na swojej stronie. Jeśli jest to biznes usługowy lub jeśli jest coś wyjątkowego o swoim produkcie, który odróżnia cię od innych w twojej branży, upewnij się, że jest to jasne na stronie głównej lub gdzieś indziej wyróżniające się na stronie, aby odwiedzający wiedzieli od razu, co odróżnia cię od innych.

Utrzymuj prostą nawigację

Utrzymuj prostą nawigację i ułatw użytkownikom znalezienie drogi po swojej witrynie.

Można to zrobić, utrzymując spójną nawigację w całej witrynie, używając cookies, aby pomóc użytkownikom znaleźć drogę powrotną do strony głównej i używając spójnego paska menu w całej witrynie. Możesz również użyć spójnego projektu dla linków, takich jak podkreślony tekst.

Ludzie będą mieli lepsze doświadczenia w interakcji z Twoją witryną, jeśli zrobisz te rzeczy

Pamiętając o tych zasadach, jesteś na dobrej drodze do zaprojektowania strony, która poprawi wrażenia użytkownika.

Podsumowanie

Im więcej możesz się dowiedzieć o ludziach, którzy korzystają z Twojej strony, tym lepiej. Jakie są ich cele? Jakie rzeczy chcą zobaczyć, kiedy odwiedzają stronę? Jaki rodzaj treści masz, które pomogą im osiągnąć te cele? Wreszcie, witryna powinna być jasna i spójna w swoim projekcie, aby odwiedzający wiedzieli, czego się spodziewać po przybyciu.

Kilka słów o autorze
Twarz
Patryk Paziewski
CEO

Właściciel i założyciel agencji interaktywnej prowadzący działalność na terenie miasta Bielsko-Biała. Programista, grafik i certyfikowany marketer internetowy. Z zamiłowania WebMaster z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zespołów programistycznych.

Ponad 100 firm
zaufało naszym kompetencjom

client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client