phone
phone mail messenger
close

Wyszukaj

search phone
facebook youtube behance
scrollDown
downarrow

zjedź niżej

author-face

Patryk Paziewski

kalendarz

28 listopada 2022

zegar

6 min na przeczytanie

blog

Strona internetowa dla firmy 2023 – o czym należy pamiętać?

Łatwo jest czuć się przytłoczonym ilością decyzji, które musisz podjąć, gdy przychodzi czas na zaprojektowanie swojej strony internetowej, ale jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, gdy przechodzisz przez ten proces. Poniżej wymieniłem pięć z nich.

Zdefiniuj misję i wizję swojej firmy

Kiedy określasz misję i wizję swojej firmy, zastanów się, jak pomogą one zdefiniować stronę internetową dla firmy. Jaki jest cel działalności Twojej firmy? Co chcesz dzięki niej osiągnąć? Jak to się ma do tego, gdzie chcesz iść w przyszłości?

Te pytania są ważne, ponieważ pomogą poprowadzić wszystkie inne decyzje dotyczące tego, jakie funkcje powinny być zawarte na stronie i jak to jest zaprojektowane ogólnie. Odpowiedź jest inna dla każdej firmy, ale większość ma kilka ogólnych wytycznych:

  1. Muszą być jasno określone i podzielane przez wszystkich, którzy pracują w firmie. Każdy musi wiedzieć, dlaczego tam jest i jaka jest jego rola w osiągnięciu tych celów.
  2. Powinny być spisane, aby nie było zamieszania co do nich z biegiem czasu (ludzie mają tendencję do zapominania rzeczy). W ten sposób, nawet jeśli ktoś odejdzie lub zmieni karierę, nie będzie żadnych nieporozumień co do tego, co było zamierzone podczas tworzenia / uruchomienia / utrzymania czegoś tak dużego, jak obecność online (lub tak naprawdę każdy projekt).
Modułowa konstrukcja

Projektowanie modułowe to świetny wybór dla strony internetowej, ponieważ pozwala na tworzenie treści, które można łatwo dodawać i usuwać. Oznacza to, że konserwacja jest łatwiejsza, podobnie jak wprowadzanie zmian na stronie w ogóle. Projekt modułowy sprawia również, że Twoja strona internetowa dla firmy jest bardziej elastyczna, ponieważ możesz łatwo dodać nowe strony lub sekcje w razie potrzeby.

Ten typ projektu również sprawia, że nawigacja jest znacznie łatwiejsza dla odwiedzających twoją stronę, pozwalając im skupić się na tym, po co faktycznie przyszli na stronę bez wielu elementów odwracających ich uwagę od treści, która stanowi podstawowy element takiej strony.

Wreszcie, modułowy projekt pozwala na skalowalność: jeśli Twoja firma ma wiele biur, to ten rodzaj układu pozwoli wszystkim lokalizacjom na wyglądanie podobnie, a jednocześnie będzie na tyle unikalny, że żadne dwie strony nigdy nie będą wyglądać dokładnie tak samo!

Treść wciąż jest królem

Treść jest nadal królem.

Ważną częścią Twojej strony internetowej dla firmy powinny być angażujące i użyteczne treści, które dostarczają wartość dla odwiedzających. Pomoże Ci to połączyć się z nimi, zbudować zaufanie i dokonać sprzedaż. Musisz mieć bloga lub sekcję, w której piszesz o swojej branży i jak to się odnosi do twojego produktu lub usługi. Im lepsze treści dostarczasz, tym większe prawdopodobieństwo, że będą one udostępniane na platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter.

Oprócz regularnego publikowania świeżych artykułów na własnej stronie istnieje jeszcze jeden sposób na poprawę pozycji w wyszukiwarkach: tworzenie backlinków z innych stron internetowych (inaczej nazywane “link building“). Backlinki to po prostu linki z jednej strony internetowej do innej – na przykład kiedy ktoś opublikuje jeden z naszych artykułów na swoim blogu lub stronie internetowej (i umieści naszą nazwę). Taki link wskazuje na nas z ich strony; daje nam to kolejną szansę na uzyskanie zarówno ruchu z nowych odbiorców, jak i większej widoczności w wyszukiwarkach takich jak Google!

Projektowanie dla przyszłości

Wraz z ciągle rozwijającą się technologią i naszą rosnącą zależnością od niej, znaczenie projektowania dla przyszłych pokoleń jest nie do przecenienia. Projektowanie dla urządzeń mobilnych jest niezwykle istotne. W końcu większość ludzi korzysta z telefonów, aby uzyskać dostęp do informacji, a nie z komputerów. Wyszukiwanie głosowe wkrótce stanie się również znacznie bardziej powszechną metodą dostępu do informacji, więc ważne jest, aby rozważyć, jak Twoja strona internetowa dla firmy będzie wyświetlana, gdy użytkownicy zaczną mówić w języku naturalnym, a nie wpisywać słowa kluczowe. Wreszcie, media społecznościowe będą nadal rosły w popularności, ponieważ użytkownicy wchodzą w interakcje ze sobą za pośrednictwem stron takich jak Facebook i Twitter.

Elastyczność i skalowalność to konieczność

Elastyczność i skalowalność to dwa kluczowe czynniki, o których należy pamiętać podczas projektowania nowego obiektu. Elastyczność, w tym przypadku, oznacza, że strona może dostosować się do zmian w jej użytkowaniu w czasie. Na przykład, jeśli przejdziesz do bardziej wyspecjalizowanej branży lub jeśli Twoja firma rozszerzy zakres działalności poza początkowy zakres użytkowania (np. produkcja), łatwiej będzie odpowiednio dostosować i przekształcić przestrzeń, jeśli została ona zaprojektowana z myślą o elastyczności.

Skalowalność odnosi się do tego, jak dobrze projekt strony internetowe może rozwijać się wraz z firmą. Jest to szczególnie ważne, jeśli zaczynasz z mniejszą zdolnością produkcyjną, ale masz duże plany rozwoju na późniejszym etapie. Skalowalny projekt może łatwo pomieścić ekspansję bez konieczności dużych remontów lub rozbudowy wszystkich na raz – będziesz po prostu potrzebować miejsca na więcej sprzętu i pracowników w miarę upływu czasu!

Te pięć rzeczy pomoże Ci być pewnym, że Twoja strona będzie mocna i elastyczna.

Te pięć rzeczy pomoże Ci być pewnym, że Twoja strona będzie silna i elastyczna.

  1. Musisz upewnić się, że Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, aby ludzie mogli ją znaleźć w Google.
  2. Powinieneś mieć unikalną treść na każdej stronie witryny. Możesz to zrobić pisząc artykuły lub tworząc filmy, infografiki i inne rodzaje informacji, które można umieścić na stronie.
  3. Upewnij się, że masz łatwy w użyciu system nawigacji, więc odwiedzający mogą łatwo znaleźć to, czego szukają w witrynie bez konieczności rozglądania się zbyt wiele lub dostać sfrustrowany próbuje poruszać się po różnych sekcjach treści na jednej stronie.

Chodzi o to, że projektowanie stron internetowych nie polega tylko na tym, aby coś ładnie wyglądało; chodzi również o to, aby upewnić się, że jest wystarczająco dużo dowodów (lub ich brak) sugerujących jakikolwiek rodzaj wiarygodności za jakimikolwiek roszczeniami, które są dokonywane w oparciu o to, jak dobrze ktoś może wykorzystać swoje własne doświadczenie / poziom wiedzy przed zainwestowaniem pieniędzy w coś takiego jak ten projekt.”

Podsumowanie

Uważamy, że można śmiało powiedzieć, że przeszedłeś długą drogę. Dowiedziałeś się o tym, jak ważne jest posiadanie misji, wizji i wartości dla Twojej firmy. Poznałeś też kilka świetnych wskazówek, jak stworzyć modułowy projekt, który nie zdezaktualizuje się szybko i nie będzie zbyt kosztowny w aktualizacji. Treść jest nadal królem – więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo treści na swojej stronie, aby ludzie mogli czytać to, co chcą, bez bycia przytłoczonym przez zbyt wiele informacji na raz! I ostatnie, ale nie najmniej ważne: nigdy nie zapominaj o elastyczności i skalowalności podczas projektowania każdego nowego projektu strony internetowej, ponieważ te dwie rzeczy będą stanowić różnicę między sukcesem a porażką w tej konkurencyjnej branży, w której zmiany zachodzą codziennie.

Kilka słów o autorze
Twarz
Patryk Paziewski
CEO

Właściciel i założyciel agencji interaktywnej prowadzący działalność na terenie miasta Bielsko-Biała. Programista, grafik i certyfikowany marketer internetowy. Z zamiłowania WebMaster z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zespołów programistycznych.

Ponad 100 firm
zaufało naszym kompetencjom

client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
#SPECODIT

Sprawdzony sposób na poprawę strony i marketingu firmy...

Czy Twoje działania marketingowe i strona internetowa przyciągają odpowiednią ilość potencjalnych klientów? Posiadasz już swoją wymarzoną stronę, która jest nowoczesna, szybka i dostosowana do urządzeń mobilnych?