phone
phone mail messenger
close

Wyszukaj

search phone
facebook youtube behance
scrollDown
downarrow

zjedź niżej

author-face

Patryk Paziewski

kalendarz

25 kwietnia 2023

zegar

5 min na przeczytanie

blog

Strona internetowa dla dewelopera, czyli niepowtarzalny projekt, który podkreśli wszystkie zalety inwestycji

Podstawowym zadaniem strony internetowej dla dewelopera jest prezentacja projektu z jak najlepszej strony. Pomaga ona dotrzeć do większego grona osób i zbudować zaufanie w sposób, z którym tradycyjne metody nie mogą się równać. Wpływ na jej jakość oraz zasięg ma wiele elementów, między innymi nazwa domeny czy prezentowane treści. Wizualizacja 3D również może być tutaj pomocna, gdyż daje potencjalnym klientom poczucie przestrzeni. Nowoczesne strony internetowe dla deweloperów to także pewnego rodzaju inwestycja, która pozwoli przyspieszyć proces sprzedaży mieszkań bądź budynków.

ociosani - strony internetowe dla deweloperów

Na zdjęciu Render wykonany dla marki Ociosani Domy z bali Istebna

Wybór nazwy domeny

Dobór odpowiedniej nazwy domeny to kluczowy element, od którego należy rozpocząć prace nad nową stroną internetową. Nie powinna ona być skomplikowana, a wręcz przeciwnie. Krótka i prosta nazwa jest łatwa do zapamiętania przez użytkowników, a przecież o to właśnie chodzi. Strony internetowe dla deweloperów zazwyczaj powiązane są bezpośrednio z nazwą inwestycji, aby całość była spójna i dobrze się kojarzyła. Zapis adresu strony internetowej powinien być taki sam jak jego wymowa. Bez zbędnych myślników i dodatkowych, zupełnie niepotrzebnych znaków. Mogą one wprowadzić w błąd i utrudnić odbiór potencjalnemu klientowi. 

Nowoczesny design, ale również użyteczność

Nowoczesny design strony ma duży wpływ na potencjalnych klientów. Musi przyciągać uwagę i spowodować, że Klient wybierze właśnie tą konkretną inwestycję spośród innych. Strona musi wzbudzać zaufanie i przekazywać wszystkie najważniejsze wartości firmy deweloperskiej. To projekt nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale przede wszystkim pod względem treści oraz świadczonych usług. Dlatego też proces tworzenia strony dzieli się na kilka etapów. Pierwszym z nich jest analiza potrzeb oraz analiza konkurencji. Dopiero na tej podstawie powstaje projekt graficzny, który jest dopracowywany pod klienta. Następnie przechodzimy do etapu kodowania oraz optymalizacji powstałej już witryny. Strony internetowe dla deweloperów muszą być responsywne, to znaczy dopasowane do wyświetlania na wszystkich urządzeniach. Pełna responsywność pozwala na świetną prezentację zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych. Dobrze wykonany oraz odpowiednio wdrożony projekt zwiększa szanse na pozyskanie potencjalnych Klientów. A to pozwala przyspieszyć proces zwrotu z inwestycji.

Treści na strony internetowe dla deweloperów

Tworzenie treści to nie tylko wypisanie metrażu mieszkania i krótkiego opisu do każdego z nich. To opowiedzenie historii na temat danego miejsca, aby przyszły nabywca mógł poczuć jego klimat. To proces nadania duszy miejscu oraz przedstawienie faktycznego stanu i atrakcji okolicy.  Jednak i tutaj należy trzymać się kilku podstawowych zasad. Po pierwsze nie wolno koloryzować. Miejsce ma być przedstawione w taki sposób, w jaki występuje w rzeczywistości. Klient ma zobaczyć stan faktyczny, aby cała droga jaką przebył od wejścia na stronę aż po podpisanie umowy była jasna, przejrzysta i poparta faktami. Po drugie nie wolno zanudzać. Opis ma być krótki, zwięzły i na temat, jednakże wybiórcze prezentowanie treści zdecydowanie może zadziałać na niekorzyść sprzedawcy. Po trzecie – warto dodać coś od siebie. Co sprawia, że inwestycja jest tak wyjątkowa? Co stoi za sukcesem tego miejsca? Strony internetowe dla deweloperów powinny w taki sposób prezentować treści, aby użytkownik był oczarowany i chciał na żywo zobaczyć inwestycję

Strony internetowe dla deweloperów – Wizualizacja 3D 

Warto zachęcić potencjalnych klientów do zakupu nieruchomości wizualizacją 3D inwestycji. Często osoby zainteresowane zakupem mają wątpliwości co do użyteczności i zagospodarowania pomieszczeń. Nie mają pomysłu na rozmieszczenie mebli, a gotowa wizualizacja w postaci trójwymiarowego modelu z wyposażeniem wnętrza może zdecydowanie przyspieszyć podjęcie decyzji. Dodatkowo jesteśmy świadomi wszystkich wad i zalet danej przestrzeni. Wizualizacja 3D nie pozwoli zapomnieć o elementach takich jak skosy w mieszkaniu, czego brak uwzględnienia może rozczarować i zaskoczyć przyszłych właścicieli. Oprócz atrakcyjnej prezentacji miejsca daje przekonanie, że w rzeczywistości spotkamy się dokładnie z takim samym widokiem, a nasze odczucia będą od razu lepsze. Pozwoli to również od razu odsunąć od zakupu osoby niezdecydowane, które szukają innych wnętrz. Strony internetowe dla deweloperów, które wykorzystują trójwymiarowe wizualizacje są zdecydowanie atrakcyjniejsze dla potencjalnych klientów i mają większą szansę na osiągnięcie sukcesu w internecie.

Strony internetowe dla deweloperów – konfiguracja narzędzi analitycznych

Konfiguracja narzędzi analitycznych ma za zadanie stale monitorować zainteresowanie tematem inwestycji. To tutaj otrzymujemy sporą dawkę informacji na temat tego, czy użytkownicy korzystają ze strony prawidłowo, czy może na jakimś etapie pojawiają się problemy. Strony internetowe dla deweloperów z reguły wykazują bardzo duży ruch, dlatego warto analizować wszystkie interakcje z witryną. Promocja strony internetowej w sieci sprawia, że staje się ona przyjazna dla wyszukiwarek internetowych, zwłaszcza dla wyszukiwarki Google. Wszystkie podjęte działania SEO pozwolą zwiększyć pozycję w sieci, a marketing internetowy sprowadzić potencjalnych klientów. 

Efektywne rozwiązania pozwolą na szybszy zwrot z inwestycji

Strony internetowe dla deweloperów powinny zachwycać nie tylko wyglądem ale również rzetelnością i jakością wykonania. To często na etapie odwiedzin witryny jest podejmowana pierwsza decyzja o chęci obejrzenia inwestycji, a czasem nawet o jej zakupie. Wizualizacja budynku zwiększy zainteresowanie wśród kupujących, a dodatkowo dobrze wykonane zdjęcia wzbudzą zaufanie. Prace nad stroną warto przekazać specjalistom, którzy z przyjemnością podejmą się trudu stworzenia wirtualnej inwestycji marzeń.

Kilka słów o autorze
Twarz
Patryk Paziewski
CEO

Właściciel i założyciel agencji interaktywnej prowadzący działalność na terenie miasta Bielsko-Biała. Programista, grafik i certyfikowany marketer internetowy. Z zamiłowania WebMaster z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zespołów programistycznych.

Ponad 100 firm
zaufało naszym kompetencjom

client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
#SPECODIT

Sprawdzony sposób na poprawę strony i marketingu firmy...

Czy Twoje działania marketingowe i strona internetowa przyciągają odpowiednią ilość potencjalnych klientów? Posiadasz już swoją wymarzoną stronę, która jest nowoczesna, szybka i dostosowana do urządzeń mobilnych?