phone
phone mail messenger
close

Wyszukaj

search phone
facebook youtube behance
scrollDown
downarrow

zjedź niżej

author-face

Patryk Paziewski

kalendarz

19 lutego 2023

zegar

7 min na przeczytanie

blog

Budowa strony internetowej, czyli najlepszy CMS w 2023

Jeżeli w tym roku czeka Cię budowa strony internetowej na pewno zastanawiasz się jaki będzie najlepszy CMS dla Twojej firmy. Na rynku jest wiele opcji, które kuszą dużą ilością funkcjonalności i możliwości dla swoich klientów. Przeanalizowaliśmy dostępne możliwości i dopasowaliśmy je do ich konkretnych zastosowań. Zdradzamy jakie systemy zarządzania treścią wspierają najważniejszy proces w naszej firmie jakim jest budowa strony internetowej. Dodatkowo przedstawiamy najważniejsze rodzaje stron internetowych, które tworzymy w naszej firmie. W tym roku przygotuj się do stworzenia własnej strony internetowej i pozyskaj dla Twojej firmy profesjonalne narzędzie marketingowe, które nie tylko wygląda, ale również stanowi zoptymalizowane i szybkie rozwiązanie, które sprawnie się pozycjonuje i wspomaga działania marketingowe… Dlatego bez zbędnego przedłużania – zapraszamy do lektury!

Znaczenie CRM podczas budowy strony internetowej

Systemy zarządzania treścią (CMS) to narzędzia, które pozwalają na zarządzanie treścią witryny. Dzięki ich zastosowaniu zarówno budowa strony internetowej jak również jej utrzymanie staje się zdecydowanie prostsze. Mogą być używane do tworzenia blogów, witryn e-commerce, a nawet platform mediów społecznościowych. Wiele osób używa ich również do swoich osobistych stron internetowych. Główną zaletą systemu zarządzania treścią jest możliwość dodania dynamiki do strony poprzez dedykowany panel administracyjny umożliwiający zarządzanie treścią poszczególnych podstron bez konieczności ingerencji w kod źródłowy. Jest to szczególnie istotne przy budowie stron internetowych charakteryzujących się dużą zmiennością w czasie. Strony internetowe oparte o system zarządzania treścią mogą być aktualizowane i zmieniane bez udziału programistów, jednakże stają się one trudniejsze do profesjonalnej optymalizacji i dodają wiele dodatkowych warstw kodu, którego wykorzystanie zwiększa wagę strony i czas jej ładowania. Budowa strony internetowej niezależnie od jej celu powinna być zawsze poprzedzona odpowiednim przemyśleniem i podjęciem decyzji o zastosowaniu konkretnego CRM. Decyzja ta wpływa znacząco na metodologię i technikę tworzenia i pisania strony.

Mamy zwycięzcę!

Najlepszy CMS w 2023 roku to…. to zależy ?

Budowa stron internetowych w naszej firmie przebiega na jeden z trzech sposobów:

  1. Podstawowa strona zbudowana w oparciu o CMS Wordpress i blokowy edytor treści,
  2. Strona premium napisana w czystym kodzie z użyciem CMS WordPress do obsługi postów,
  3. Strona prestige bez CRM stworzona w przodującej technologii wykorzystywanej przez największe firmy świata – w pełni zoptymalizowana i dostosowana do najbardziej rygorystycznych wymagań przeglądarek i wyszukiwarek.

Podczas naszej pracy przy budowie stron internetowych zawsze już na wstępnym etapie prac odpowiadamy sobie na jedno zasadnicze pytanie – czy dany projekt potrzebuje panelu administracji treścią. W przypadku, gdy budowana przez nas strona jest statyczną treścią w postaci strony wizytówkowej, lub usługowej staramy się w miarę możliwości zrezygnować z zastosowania panelu zarządzania treścią. Dzięki temu posiadamy zdecydowanie większe możliwości na optymalizację treści i przyspieszenie efektu końcowego prac. Tak powstała strona internetowa jest bardzo szybka i ładuje się w mniej niż dwie sekundy.

W przypadku jednak, gdy strona internetowa będzie wymagała częstych zmian i aktualizacji wtedy decydujemy się na zastosowanie CMS WordPress. Jest to najpopularniejszy na świecie panel zarządzania treścią wykorzystywany przez ponad 30% wszystkich stron w sieci. Jest to bardzo dobry wynik, jednakże w pełni spodziewany. Na dzień dzisiejszy jest to zdecydowanie najlepsze narzędzie, dzięki któremu budowa strony internetowej i jej przyszłe utrzymanie staje się zdecydowanie wygodniejsze. Dodatkowo bardzo ważną zaletą jest również fakt, iż WordPress jest w pełni open source. Co oznacza, że można go bez dodatkowych opłat wykorzystywać komercyjnie w projektach stron. Dzięki temu, posiada on bardzo dużą ilość użytkowników i szerokie wsparcie społeczności. Stworzona strona internetowa stanowi w 100% własność zamawiającego – nie ma możliwości, aby koszta utrzymania drastycznie wzrosły. Nie zdaży się również to, że firma upadnie i wraz z nią produkt, który wykorzystany został do zbudowania strony. Nie ma niebezpieczeństwa, iż strona zostanie wyłączona bez żadnego konkretnego powodu. Wszystkie te czynniki mogą się jednak zdarzyć w przypadku wykorzystania płatnego rozwiązania. 

Budowa strony internetowej, czyli jak jak najlepszy CMS ułatwi Ci życie

Ze względu na całkowitą dobrowolność CRM WordPress stanowi najlepsze rozwiązanie niezależnie od branży w jakiej funkcjonuje firma. Oczywiście w zakresie możliwości budowa strony internetowej w oparciu o CMS WordPress może stać się uniwersalnym rozwiązaniem zarówno do podstawowej strony wizytówkowej, sklepu internetowego, czy bloga firmowego. Panel administracyjny napisany w tej technologii można bardzo dobrze zabezpieczyć, zoptymalizować i dostosować do precyzyjnych wymogów nakładanych przez każdą z branż. Budowa strony internetowej może sprowadzać się do zastosowania podstawowego (mniej wydajnego) edytora blokowego treści, jak również stanowić profesjonalne rozwiązanie oparte o czysty i zoptymalizowany kod. Dzięki zastosowaniu CMS budowa strony internetowej to czysta przyjemność, a jego funkcjonalności ułatwią administrację strony i prowadzenie firmy w przyszłości. Do podstawowych możliwości należy wysyłka formularzy kontaktowych, integracja z Google Ads i Google Analytics, zbieranie adresów do wysyłki newsletter, czy śledzenie ścieżki użytkownika po stronie. CMS WordPress dzięki dostępności wtyczek posiada nieograniczone możliwości. Zdarzało się nam przy jego pomocy budować podstawowe sklepy internetowe, zaawansowane konfiguratory domów modułowych, strony do zamawiania usług, strony restauracji i wiele więcej. Właśnie w tej technologii zbudowana jest nasza strona, a czas jej ładowania jest utrzymywany poniżej 500ms (pół sekundy). Na co dzień wykorzystujemy WordPress do prowadzenia firmowego bloga, dodawania wpisów na portfolio, czy edycji treści naszych podstron ofertowych. W panelu administracyjnym przechowujemy konfigurację treści, pól edytowalnych oraz tych parametrów strony, które mogą ulegać zmianie w czasie. Pozostałe elementy kodu źródłowego są przechowywane w dedykowanym szablonie, razem ze stylami i grafikami. Całość poddawana optymalizacji stanowi dla nas idealne połączenie użyteczności rozwiązania z prędkością i funkcjonalnością rozwiązania.

Kilka innych opcji

Istnieje wiele różnych opcji projektowania stron internetowych, ale powinieneś wiedzieć, że nie wszystkie z nich są stworzone tak samo. Istnieją pewne CMS-y i frameworki, które są niezwykle potężne i elastyczne – i inne, które nie są. Te, które wymieniliśmy tutaj są jednymi z najlepszych w swojej klasie, ale niekoniecznie są odpowiednie dla każdego.

Tobie pozostawimy decyzję, czy dana platforma jest odpowiednia dla Twojego projektu, czy też nie!

Budowa strony internetowej bez CRM

W przypadku, gdy treść strony nie ulega częstej zmianie, lub gdy zmiany te wprowadzane są przez agencję to nie ma konieczności dodawania dedykowanego panelu administracji. Budowa strony internetowej powinna zostać przeprowadzone w bardziej zoptymalizowanej technologii, aby mieć możliwość poprawienia jej wyników i przygotowania do sprowadzania dużej ilości ruchu w zoptymalizowany sposób. W wielu przypadkach bardziej zaawansowane technologie stanowią trudniejsze rozwiązania ze względu na wiele elementów, których poprawienie wpływa pozytywnie na efekty działań marketingowych i pozycjonujących. Podczas naszych prac korzystamy z narzędzi takich jak GTMetrix, Search Console czy PageSpeed Insights. Dzięki ich pomocy mamy stały wgląd do jakości przygotowanego rozwiązania oraz posiadamy listę elementów, które jeszcze można poprawić, aby strona internetowa osiągała wyższe pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania. 

Profesjonalne narzędzie marketingowe dla firmy

W skrócie, najlepszy CMS będzie taki, który pozwoli Ci łatwo utrzymać stronę internetową. Powinien mieć dobry interfejs użytkownika, działać szybko i płynnie na każdym urządzeniu i być łatwy do aktualizacji. Od strony internetowej opartej na systemie zarządzania treści oczekujemy iż będzie ona łatwa w obsłudze, pozwoli na aktualizację treści dalej pozostając szybką i zoptymalizowaną do wymogów nakładanych przez standardy na jakich opiera się budowa strony internetowej – profesjonalnej strony internetowej.

Kilka słów o autorze
Twarz
Patryk Paziewski
CEO

Właściciel i założyciel agencji interaktywnej prowadzący działalność na terenie miasta Bielsko-Biała. Programista, grafik i certyfikowany marketer internetowy. Z zamiłowania WebMaster z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zespołów programistycznych.

Ponad 100 firm
zaufało naszym kompetencjom

client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
#SPECODIT

Sprawdzony sposób na poprawę strony i marketingu firmy...

Czy Twoje działania marketingowe i strona internetowa przyciągają odpowiednią ilość potencjalnych klientów? Posiadasz już swoją wymarzoną stronę, która jest nowoczesna, szybka i dostosowana do urządzeń mobilnych?