phone
phone mail messenger
close

Wyszukaj

search phone
facebook youtube behance
scrollDown
downarrow

zjedź niżej

author-face

Patryk Paziewski

kalendarz

13 lutego 2023

zegar

5 min na przeczytanie

blog

Zabezpiecz się – nasz generator bezpiecznych haseł

Ostatnie lata przyniosły bardzo dynamiczne zmiany technologiczne. Internet zmienił się nie do poznania – pojawiły się sztuczne inteligencje generujące teksty, pojawiły się nowe portale społecznościowe, aplikacje i konta do których należy znać hasło. Czując społeczny obowiązek przypominamy – każdorazowo wygeneruj bezpieczne hasło. Niech zawiera znaki specjalne, cyfry oraz wielkie litery. Nie ułatwiaj działań hakerom i uchroń się przed utratą tego co dla Ciebie ważne. W tym artykule opowiemy o przygotowanym dla Was narzędziu oraz dodatkowych sposobach ochrony przed atakami hakerów także zostańcie z nami!

Generator haseł to narzędzie, które tworzy hasła trudne do odgadnięcia lub złamania.

Nasz generator haseł to narzędzie, które tworzy hasła trudne do odgadnięcia lub złamania. Generator haseł tworzy hasła losowo i choćby częściowo uchroni Cię przed najpopularniejszymi metodami ataków hakerskich. Najczęstszym błędem, który jest podstawą do stania się ofiarą ataków jest powtarzanie tego samego i łatwego do złamania hasła na różnych portalach. Zwykle jest to połączone z konstruowaniem hasła opartego o nasze życie codzienne, firmę, czy rok urodzenia. Tak stworzone hasła, które co gorsza często zawierają prawdziwe słowa lub imiona stają się łakomym kąskiem dla hakerów. Przy pomocy znanych od lat technologii z łatwością zalogują się oni na to konto i wykradną dane, projekty, a może nawet pieniądze! 

Twoje hasło
16

Phishing – generator haseł Cię obroni

Phishing to przebiegła metoda hakerska. Polega ona na włamywaniu się poprzez zastosowanie wiedzy zdobytej od samej ofiary. Metoda ta opiera się na założeniu, iż najsłabszym elementem systemu jest jego użytkownik. Atakujący nakłaniają swoje ofiary do podawania danych osobowych poprzez wysyłanie fałszywych wiadomości e-mail lub przekierowanie na fałszywe strony lądowania. Użytkownicy systemów powinni przede wszystkim dbać o to, aby ich hasła nie były związane z życiem codziennym. Warto, aby były to ciągi przypadkowych znaków, których nie da się wywnioskować przy użyciu danych wydobytych. W dzisiejszych czasach ta metoda ataków hakerskich jest wszechobecna i każdy z nas spotkał się z nią już wielokrotnie. Należy mieć się na baczności i weryfikować każdego rozmówcę, który prosi nas o podanie danych osobowych.

Wieloetapowa weryfikacja – wzmocnij swoje bezpieczeństwo

Kolejnym sposobem (poza naszym generatorem haseł) jest korzystanie z dwuetapowej lub wieloetapowej autoryzacji gdzie tylko to możliwe. Jest to dodatkowa warstwa zabezpieczeń mająca na celu wyeliminowanie możliwości niekontrolowanego zalogowania się do konta. Polega to na tym, iż poza zwykłym logowaniem do portalu aplikacja zapyta również o podanie dodatkowego kodu autoryzacyjnego. Kod ten może zostać dostarczony w czasie rzeczywistym na telefon, maila lub do aplikacji takiej jak Authenticator. Zastosowanie wieloetapowej weryfikacji dostępu do konta zapewnia zwiększony poziom zabezpieczeń i utrudnia hakerom łamanie zabezpieczeń. 

Nasz bezpieczny generator haseł chroni Twoje dane przed kradzieżą

Zalecamy – zastosuj bezpieczne hasło do swojego konta i nie ułatwiaj hakerom pracy. Skorzystaj z tego linku, wygeneruj hasło korzystając z naszego generatora i uchroń się przed włamaniem na konto. Zastosuj dużą ilość znaków, dodaj znaki specjalne, cyfry i wielkie litery. Niech hasło to będzie różnorodne, niepodobne do żadnych istniejących słów i przypadkowe. Utrudnia to pracę wszystkich algorytmów łamiących zabezpieczenia. Tak wygenerowane hasło można śmiało zapisać w przeglądarce komputera, lub w banku haseł. My korzystamy z aplikacji typu KeeWeb, czy KeePass. Dzięki temu wszystkie nasze hasła są bezpiecznie przechowywane w zaszyfrowanej bazie danych. Polecamy takie podejście każdemu. Część znanych aplikacji do przechowywania haseł posiada nawet rozszerzenia do przeglądarek umożliwiające automatycznie uzupełnianie ich podczas logowania do portalu.

Najlepszym sposobem ochrony przed hakerami jest stosowanie silnych haseł.

  1. Korzystaj z menedżera haseł, który wygeneruje dla Ciebie losowe hasła i będzie je przechowywał w zaszyfrowanym pliku na Twoim komputerze lub urządzeniu mobilnym.
  2. Używaj różnych haseł dla każdego konta i nie używaj ich ponownie (nawet jeśli są to różne witryny). Jeśli haker zdobędzie jedno z Twoich haseł, może mieć dostęp do wszystkich Twoich kont!
  3. Nie używaj powszechnie używanych słów lub fraz jako haseł (np. “hasło”, “123456”). Są one łatwe dla hakerów do odgadnięcia szybko z oprogramowaniem, które próbuje tysiące możliwości na sekundę, aż znajdzie jeden, który działa!
  4. Nie używaj informacji osobistych jako części hasła, takich jak daty urodzenia lub numery telefonów, ponieważ mogą one być łatwo odgadnięte przez hakerów, którzy zbierają te dane z innych źródeł, takich jak profile mediów społecznościowych, gdzie ludzie często zawierają swoje daty urodzenia w postach o sobie!

Mamy bezpieczny generator haseł, dzięki czemu możesz tworzyć złożone hasła bez obaw, że zostaniesz zhakowany.

Jednym ze sposobów zapewnienia bezpieczeństwa danych jest stosowanie złożonego hasła. Złożone hasło to takie, które zawiera duże i małe litery, cyfry, symbole i/lub spacje. Ważne jest również, aby używać różnych haseł dla każdego konta, więc jeśli jedno z nich zostanie zhakowane lub skradzione, szkody będą ograniczone.

Aby pomóc w tym procesie, stworzyliśmy generator bezpiecznych haseł, dzięki któremu możesz tworzyć złożone hasła bez obaw, że ktoś się do nich włamie!

Kilka słów o autorze
Twarz
Patryk Paziewski
CEO

Właściciel i założyciel agencji interaktywnej prowadzący działalność na terenie miasta Bielsko-Biała. Programista, grafik i certyfikowany marketer internetowy. Z zamiłowania WebMaster z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zespołów programistycznych.

Ponad 100 firm
zaufało naszym kompetencjom

client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
#SPECODIT

Sprawdzony sposób na poprawę strony i marketingu firmy...

Czy Twoje działania marketingowe i strona internetowa przyciągają odpowiednią ilość potencjalnych klientów? Posiadasz już swoją wymarzoną stronę, która jest nowoczesna, szybka i dostosowana do urządzeń mobilnych?