phone
phone mail messenger
close

Wyszukaj

search phone
facebook youtube behance
scrollDown
downarrow

zjedź niżej

author-face

Patryk Paziewski

kalendarz

11 kwietnia 2021

zegar

2 min na przeczytanie

blog

CDN – sposób na przyspieszenie strony!

Interesuje Cię Przyspieszenie strony internetowej? Standardowy hosting już nie wystarcza? Wyniki Google Page Insights nie są dla Ciebie zadowalające ? Rozwiązaniem jest CDN (Content Delivery Network). Jest to wyjątkowo prosta metoda przyspieszenia Twojej strony- niezależnie czy jest to WordPress, czy jakiekolwiek inne rozwiązanie.

Sieć dostarczająca treści (CDN) to dedykowany serwer ustawiony tak, aby pozwalać na szybsze i bardziej efektywne dostarczanie Twoich multimediów. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że CDN to świetne rozwiązanie do optymalizacji strony internetowej na światowej skali.

Kiedy użytkownik używa CDN zawartość jego strony jest cachowana i przechowywana na serwerach na całym świecie, a nie tylko w jednej lokalizacji. Zawartość o której myślę to głównie zdjęcia, style, skrypty itd. – pliki te są załączane i zawierane na Twojej stronie internetowej. 

Lokalizacja użytkownika końcowego ma znaczące znaczenie dla czasu ładowania Twojej strony internetowej. Jeżeli interesuje Cię przyspieszenie strony, to CDN jest dobrym rozwiązaniem. Jego zastosowanie pozwala na dostarczanie już przygotowanej zawartości z różnych serwerów na terenie całego świata – zależnie od lokalizacji potencjalnego klienta. Jest to aktualnie najlepsze znane rozwiązanie do dostarczania zawartości strony. 

Ale czym jest tak naprawdę i czym się wyróżnia CDN jako sposób na przyspieszenie strony internetowej? 

Standardowo strona internetowa i jej zawartość przechowywana jest na jednym serwerze. Oznacza to, iż każde zapytanie po jej zawartość jak i (co gorsza) wszystkie multimedia odbywa się przez wiele serwerów pośredniczących. Czasami może to oznaczać konieczność odpytania serwera, który znajduje się na drugim końcu świata. Przewagą zastosowania CDN jest fakt, iż największa i najcięższą część zapytań przechowujemy w sieci rozproszonych serwerów. Właściciel sieci przechowuje Twoje dane w pamięci podręcznej serwera, którego odległość do użytkownika końcowego jest niewielka. Pozwala to na przyspieszenie strony internetowej w części znacznej. 

Kilka słów o autorze
Twarz
Patryk Paziewski
CEO

Właściciel i założyciel agencji interaktywnej prowadzący działalność na terenie miasta Bielsko-Biała. Programista, grafik i certyfikowany marketer internetowy. Z zamiłowania WebMaster z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zespołów programistycznych.

Ponad 100 firm
zaufało naszym kompetencjom

client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
#SPECODIT

Sprawdzony sposób na poprawę strony i marketingu firmy...

Czy Twoje działania marketingowe i strona internetowa przyciągają odpowiednią ilość potencjalnych klientów? Posiadasz już swoją wymarzoną stronę, która jest nowoczesna, szybka i dostosowana do urządzeń mobilnych?