CDN – sposób na przyspieszenie strony!

Spec od IT > Blog > Aktualności > CDN – sposób na przyspieszenie strony!
Spec od IT Bielsko-Biała

Interesuje Cię Przyspieszenie strony internetowej? Standardowy hosting już nie wystarcza? Wyniki Google Page Insights nie są dla Ciebie zadowalające ? Rozwiązaniem jest CDN (Content Delivery Network). Jest to wyjątkowo prosta metoda przyspieszenia Twojej strony- niezależnie czy jest to WordPress, czy jakiekolwiek inne rozwiązanie.

Sieć dostarczająca treści (CDN) to dedykowany serwer ustawiony tak, aby pozwalać na szybsze i bardziej efektywne dostarczanie Twoich multimediów. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że CDN to świetne rozwiązanie do optymalizacji strony internetowej na światowej skali.

Kiedy użytkownik używa CDN zawartość jego strony jest cachowana i przechowywana na serwerach na całym świecie, a nie tylko w jednej lokalizacji. Zawartość o której myślę to głównie zdjęcia, style, skrypty itd. – pliki te są załączane i zawierane na Twojej stronie internetowej. 

Lokalizacja użytkownika końcowego ma znaczące znaczenie dla czasu ładowania Twojej strony internetowej. Jeżeli interesuje Cię przyspieszenie strony, to CDN jest dobrym rozwiązaniem. Jego zastosowanie pozwala na dostarczanie już przygotowanej zawartości z różnych serwerów na terenie całego świata – zależnie od lokalizacji potencjalnego klienta. Jest to aktualnie najlepsze znane rozwiązanie do dostarczania zawartości strony. 

Ale czym jest tak naprawdę i czym się wyróżnia CDN jako sposób na przyspieszenie strony internetowej? 

Standardowo strona internetowa i jej zawartość przechowywana jest na jednym serwerze. Oznacza to, iż każde zapytanie po jej zawartość jak i (co gorsza) wszystkie multimedia odbywa się przez wiele serwerów pośredniczących. Czasami może to oznaczać konieczność odpytania serwera, który znajduje się na drugim końcu świata. Przewagą zastosowania CDN jest fakt, iż największa i najcięższą część zapytań przechowujemy w sieci rozproszonych serwerów. Właściciel sieci przechowuje Twoje dane w pamięci podręcznej serwera, którego odległość do użytkownika końcowego jest niewielka. Pozwala to na przyspieszenie strony internetowej w części znacznej. 

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chat
1
Potrzebujesz pomocy?
Cześć!
Potrzebujesz pomocy?